Медичний центр О.С.А.

3d екскурсія по закладу

3d екскурсія по закладу

Випадкові фото

Чому потрібно лікувати патологію прикусу?

Дійсно, чому ж існує така кількість ортодонтів, котрі пропонують виправити Ваш прикус? Довго можна думати на цю тему, але можна постаратися відповісти коротко і доступно, так, щоб відповідь була схожа на лекційний конспект студента-медика. По-перше, неправильний прикус приводить до підвищеного навантаження на зуби під час жування. З часом, ближче до 30-40 років (квітучий вік), ви починаєте помічати, що зуби стають рухомими, оголюються їх шийки, між ними з’являються проміжки. Відчиняйте двері – прийшов пародонтоз. Це перший «жах».

Неправильний прикус призводить до захворювання СНС (простіше кажучи, скронево-нижньощелепового суглобу. Ознаки цієї хвороби багатьом також відомі: головні болі, біль у жувальних м’язах. Вже не кажучи про те, що патологія прикусу приводить і до косметичних порушень: зміни профілю обличчя в гіршу сторону, неприваблива усмішка, викривлення зубів. Все вищеперераховане, на мій погляд, є доказом для того, щоб знайти час, сили і кошти відвідати лікаря ортодонта. Отже, Ви чітко знаєте, що Вам необхідно, але яким же способом досягти успіхів?

 

За допомогою яких ортодонтичних апаратів можна виправити прикус?
Існує велика кількість ортодонтичних апаратів, особливо якщо їх перераховувати за авторами. Зупинятися на цьому не варто, краще перейти до суті питання. Всі апарати, котрі Вам може порекомендувати ортодонт, поділяються на дві категорії: ті, котрі знімаються і ті, котрі не знімаються. Знімні апарати – це ті, котрі пацієнт сам одягає і носить певну кількість годин на добу. Найголовніше, щоб вони «носились» не в коробочці, а в роті, інакше користі не буде. Найбільш ефективними вважаються двощелепові апарати. Вони застосовуються у дітей з молочним та змішаним прикусом. Носять такі апарати по 12-14 годин на добу, переважно у нічний час. Одразу хотілося б Вас заспокоїти, сказавши, що після лікування цими апаратами Ви забудете про проблеми прикусу і нерівні зуби Вашої дитини. Але не можу. Все в житті відносне, як і лікування двощелеповими апаратами. «Плюси» цих апаратів – можливість почати лікування на ранніх етапах формування прикусу і тим самим скоригувати грубі патології, допомогти дитині справитися зі шкідливими звичками, які погіршують прикус. «Мінуси» - неможливо виставити зуби ідеально рівно і в повній мірі компенсувати патологію прикусу. Тепер можна говорити про незнімні апарати. Про них багато з Вас уже чули, а, можливо, і вже випробували на собі. Це брекет-система. На сьогодні – найбільш прогресивна техніка в ортодонтії. На першому прийомі лікар-ортодонт, наче фокусник, буде діставати з ящика і показувати вам брекети різних фірм-виробників, виготовлені з різноманітних матеріалів. Дивіться, щоб не запаморочилося в голові. Ви побачите і металеві, і кольорові, і пластикові, і керамічні брекети. Брекети, які наклеюються на зовнішню поверхню зубів, брекети, які розташовуються на внутрішній стороні зубів (лінгвальна брекет-система). Як розібратися у такій різноманітності? Звісно, якщо Ви не бажаєте афішувати своє лікування у лікаря-ортодонта, то вам можуть запропонувати лінгвальну брекет-систему. Вона встановлюється, як правило, дорослим пацієнтам, так як цей апарат потребує чіткого виконання всіх рекомендацій лікаря. Тому не потрібно вмовляти лікаря встановити Вашому 12-річному синові внутрішню брекет-систему, бо він соромиться усміхатися і боїться не сподобатися однокласницям. Таким підліткам можна запропонувати пластикові або керамічні зовнішні брекети. Керамічні брекети мають такий самий коефіцієнт заломлення, як і слина. Це дозволяє їм «маскуватися» на поверхні зубів і бути менш помітними. Загалом, у молодіжну моду зараз входять кольорові брекети, до того ж колір щоразу можна змінювати. Матеріал, з якого вони виготовлені, не впливає на хід лікування – можете сміливо фантазувати і вибирати будь-який.

Що таке брекет- система?

Брекет-система - незнімний апарат, що є комбінацією замків, що фіксуються на поверхні зубів і дротяну дугу, за допомогою якої і відбувається пересування зубів і виправлення прикусу.
ефективнішим є лікування брекет-системою, завдяки якому вдається досягти успішного результату в 98 % випадків. При використанні ортодонтічеськіх апаратів такого результату досягти не вдається.
Для лікування зубощелепних в клініці застосовуються декілька типів брекетів:металеві - найнадійніші і ефективніші, добре тримаються на зубах, зручні у використанні, не травмують губи і щоки пацієнта; прозорі (пластикові, керамічні сапфірові) - головна перевага: естетичні, практично непомітні на зубах пацієнта, проте менш зручні і вимагають підвищеного рівня гігієни, не завжди можуть бути використані на нижній щелепі.

Коли використовуються брекети?

При виправленні аномалій прикусу
Для переміщення зубів
При виправленні діастем і тремм (наявність проміжку між зубами)
Для витягування зубів у разі утрудненого протезування зубів
При лікуванні деформацій зубних рядів, що виникли унаслідок втрати зубів

Чи існують дискомфорт і больові відчуття при лікуванні брекет-системою?

Звичайно, краса потребує жертв. Без дискомфорту під час ортодонтичного лікування не обійтися. Самі ортодонтичні процедури безболісні, тому ви сміливо можете сідати в стоматологічне крісло і відкривати рот. Неприємні відчуття починають Вас переслідувати пізніше, через декілька годин після Вашого візиту до ортодонта і фіксації брекет-системи. Що це може бути? Це біль при накушуванні на зуби, травма слизової оболонки щоки або губи зафіксованими брекетами. Тривалість цього неприємного періоду – 3-5 днів. Подальше лікування і рух зубів безболісні.

Як довго триває лікування брекет-системою?

Дуже часто на консультацію приходить пацієнт і вимагає, щоб уже через кілька місяців він вийшов з клініки з білосніжними рівними зубами. З білосніжними – можна, з рівними – не вийде. Див на світі не буває, і ортодонт – не чарівник. Вам доведеться звикнути до думки, що ортодонтичне лікування триває, як правило, від року до 2,5. Термін лікування частіше за все залежить не так від лікаря, як від важкості патології прикусу, з яким Ви прийшли до ортодонта. Як і скрізь, в ортодонтії також є свої правила та виключення: лікування може бути двоетапним. Наприклад, спочатку Ваша дитина буде носити знімний апарат, а потім брекети. Лікування може бути комплексним. Наприклад, коли з апаратним виправленням прикусу потребується ще й хірургічна корекція.

Чи псують брекети емаль зубів?


Це питання найчастіше зустрічається. Брекети і матеріал, на який вони фіксуються, не приносить шкоди Вашим зубам. Під брекети потрапляють рештки їжі та мікроорганізми, які викликають карієс. Проблеми можуть бути і в іншому. Рештки їжі з надзвичайною легкістю накопичуються навколо брегета, адже це додатковий ретенційний пункт. І якщо не чистити зуби, то карієс може бути вам забезпечений. Це не значить, що зуби потрібно чистити зранку до вечора, без сну і відпочинку. Достатньо чистити їх 2 рази в день: зранку, після сніданку, і ввечері, після їжі. Раз у 6 місяців необхідно приходити на професійну чистку ротової порожнини. Зазвичай цю процедуру проводить парадонтолог. У будь-якій поважаючій себе стоматологічній клініці Вас навчать правильно чистити зуби і покажуть, як користуватися додатковими засобами гігієни ротової порожнини.

Як часто потрібно відвідувати лікаря-стоматолога?

Вам зафіксували брекет-систему. Ви вийшли з клініки щасливі і задоволені. І що далі? А далі Ви можете привітати себе зі збільшенням кількості ваших родичів. Віднині ваш лікуючий ортодонт належить до їх числа. Зазвичай лікування триває 1,5 – 2 роки, ви відвідуєте лікаря кожні 3-4 тижні. Таке тривале спілкування накладає свій відбиток. Запевняю Вас, через півроку лікар вже буде в курсі успіхів ваших дітей у школі, планів на найближчу відпустку і садово-городніх проблем. Після такого короткого опису ортодонтичного лікування Ви повинні розуміти, що навіть коли Ви нарешті закінчили вирівнювання прикусу і зубних рядів, життя не закінчується, і щоб воно було повноцінним, якість цього життя забезпечує в тому числі і Ваш лікар-стоматолог, який і надалі буде доглядати за станом зубів. Пам’ятайте про це і ніколи не кажіть йому прощайте, лише до побачення.

Чи є протипоказання до лікування брекет-системою?

Основними протипоказаннями є: поганий гігієнічний відхід, алергічні реакції (нестерпність металу), небажання пацієнта лікуватися.

Які системи найбільш естетичні?

Вибір системи залежить від смаку пацієнта. Здійснене непомітні, які кріпляться з внутрішньої сторони зубів (вони називаються лінгвальнимі), є прозорі. Найбільшою популярністю користуються металеві брекет-системи з кольоровими елластичні або металевими лігатурами. Це модно!

В якому віці починати лікування викривлених зубів?

В принципі, ортодонтичне лікування можливе в будь-якому віці. Все залежить від ряду чинників, зокрема від того, в якому стані знаходяться тканини пародонту. Теоретично, криві зуби можна виправити і в дев′яносто років. Звичайно, з віком зменшуються “компенсаторні” можливості організму, важче буває пристосуватися до процедури тривалого лікування.
У ідеалі, слід показувати дітей стоматологам з ранніх років.

 
Ви тут: Головна Новинки та акції Чому потрібно лікувати патологію прикусу?