Медичний центр О.С.А.

3d екскурсія по закладу

3d екскурсія по закладу

Випадкові фото

Капи в стоматології

Порівняно новим, але доволі успішно розвиваючим напрямом в сучасній стоматології є використання індивідуальних кап - один з найбільш популярних засобів для догляду за порожниною рота. Капи для зубів — це знімна конструкція, що представляє собою спеціальні накладки на зуби з прозорого і гнучкого матеріалу схожого до пластику, які прилягають до зубів з усіх сторін. Вони практично непомітні і легко знімаються в міру необхідності - перед їжею, перед чищенням зубів. Капи застосовують для різних видів стоматологічного лікування і профілактики хвороб зубів.

Медичний центр «О.С.А.» тепер може запропонувати чернівчанам цей порівняно новий вид послуг. На сьогоднішній день ні для кого не секрет, що питна вода на Буковині має низький вміст фтору, — розповідає головний лікар центру Світлана Островська. Від дефіциту цього важливого для ротової порожнини елемента в першу чергу страждає зовнішня оболонка зубів – емаль, яка захищає тверду тканину зуба – дентин і сприяє проникненню і розмноженню мікроорганізмів, що в свою чергу призводить до карієсу. Для насичення зубів сполуками фтору за звичай використовують відповідні зубні пасти, але вони мають низьку проникливість і не достатньо ефективні порівняно з процедурами капового фторування.

 

Фторування застосовується на початкових стадіях карієсу для зміцнення емалі зубів. Цю процедуру ми можемо проводити в медичному центрі шляхом нанесення на чутливі зуби фтор-лаку (офісне фторування) або за бажанням пацієнта в домашніх умовах (домашнє). Для цього виготовляється індивідуальна капа. Головним етапом домашнього фторування є індивідуальна капа, яка повинна зручно і добре фіксуватися на зуби. Першим кроком є зняття відтиснення із зубів пацієнта. По знятих зліпках відливаються гіпсові моделі зубних рядів, по яких виготовляються капи. Після виготовлення, лікар-стоматолог приміряє її на зуби пацієнта, щоб переконатися, що індивідуальна капа не чинить жодного тиску на ясна, добре прилягає до зубів та повністю закриває кожен з них. Пацієнт повинен легко знімати і надягати капу, не ушкоджуючи ясна. Вона заповнюється гелем з фтором і одягається на кілька годин. Зручність цього методу, що капу можна використовувати повторно. Аналогічно її використовують при процедурах реміналізації (збагачення зубів кальцієм та фосфатами).

За допомогою кап можна проводити домашнє відбілювання. Вибілюючий гель наноситься на ті місця індивідуальної капи, які стикаються з потрібною Вам стороною зубів — це найчастіше є передні поверхні зубів.. Зазвичай рекомендується пацієнтам індивідуальну капу носити ночами, оскільки максимальний ефект від більшості фторуючих, реміналізуючих і відбілюючих гелів настає через 4 і більше години. Нічне носіння капи заощадить витрати гелю, і заподіє менше незручностей, пов'язаних з їх носінням.

Капи ефективні також при бруксизмі – стискання щелеп, що супроводжується скреготанням нижніх зубів об верхні. Внаслідок цього відбувається стирання здорової емалі з жувальних поверхонь зубів, що веде до виникнення лицьових болів . Як правило, це відбувається уві сні, особливо на початку ночі. Капа одягнута на ніч оберігає зуби від стирання, водночас нормалізується тонус м'язів щелепно-лицьової області.

Капи для виправлення прикусу (ортодонтичні) мають ряд незаперечних переваг у порівнянні зі стаціонарними ортодонтичними конструкціями - брекетами. У першу чергу важливо те, що капи можна самостійно зняти на якийсь час у будь-який момент, коли це необхідно, не вдаючись до допомоги фахівця - ортодонта. Другою перевагою є те, що капи для виправлення прикусу практично непомітні в ротовій порожнині, оскільки виконуються з прозорого полімерного матеріалу. Ну і, по-третє, капи не представляють ніякої загрози для зубної емалі, оскільки вони не впливають на зуби механічно або хімічно. Для виготовлення кап і лікування ми використовуємо матеріали всесвітньо відомої фірми «Ultradent» (США). Капове лікування не має вікових протипоказів і є невідємною частиною системи профілактики стоматологічних захворювань. Вартість капи не перевищує вартість гелевої пломби. Тому слід памятати, що заощаджуючи на профілактиці, ми витрачаємо значно більше на лікування.

З радістю чекаємо на Вас в медичному центрі «О.С.А.» за адресою:

м. Чернівці, вул. Л. Кобилиці, 22.

Тел.: (0372) 57-75-81.

 
Ви тут: Головна Новинки та акції Капи в стоматології