У сучасному світі професію стоматолога вважають досить перспективною та високо оплачуваною.
Суспільство давно наклало певні штампи на людей цієї професії: їх вважать дуже багатими, вони користуються авторитетом, а також їх всі бояться.
Але чого тоді бояться стоматологи і як їм живеться? Про це та інші скелети в шафі стоматології розповіли власниця клініки О.С.А. Світлана Островська та її донька – лікар-стоматолог Анастасія Воронова.

Перше, на що звернула увагу при знайомстві з цими лікарями – це мінімальний макіяж, ніжний та акуратний манікюр, легкі парфуми, відсутність прикрас та скромний одяг. Жодного натяку на пафос, гламур та інші стереотипи, пов’язані зі стоматологами. Перехопивши здивований погляд, Світлана Олександрівна пояснила, що це вимоги професії, тому й погодилася розвіяти деякі міфи, які давно вже усталились довкола роботи в цій галузі.

Міф 1: Стоматологи заробляють дуже багато.

Щоб багато заробляти – потрібно багато працювати.

Зі свого досвіду власниця клініки О.С.А. добре знає, скільки треба вкласти в бізнес, обладнання та знання. І, будемо чесними, це немалі кошти.

Щоб триматися на плаву, відкривши приватну клініку, підтримувати свій авторитет, мати постійний потік пацієнтів і не понизити самооцінку, треба вкладати ще більше. Бо якщо ви вирішили відкривати справу на роки, а не для швидкого заробітку, то повинні розуміти, що будь-який прибуток вимагатиме від вас інвестицій.

Приватна стоматологія – це багато витрат, особливо тоді, коли пріоритетом для тебе є задоволений пацієнт.

Для стоматологів одним із головних принципів роботи є безперервне навчання. Щоб запобігти деяким хворобам, не розгубитися у важких випадках, потрібна постійна комунікація з колегами, обмін досвідом.

“Якщо ти перестаєш вдосконалюватись – можеш іти з професії стоматолога”, – впевнено говорить пані Світлана. Саме тому щотримісяці стоматологи їздять на конференції, семінари, симпозіуми.

Це все теж потребує немалих витрат, але кожна така подія дозволяє фахівцю оновити свої знання, відчути потік енергії.

Крім навчання та бізнесу, кошти необхідно вкладати у своє здоров’я. Адже ніяка робота не приноситиме задоволення, якщо відчуття виснаженості буде постійним. Тому, руйнуємо наступний міф.

Міф 2: Стоматолог – безпечна професія.

Стоматологи – люди, які постійно перебувають у зоні ризику. За даними O*NET у Мінпраці США з’ясували, що професія стоматолога посідає перше місце у рейтингу найнебезпечніших, оскільки пов’язана з впливом 5 факторів професійних шкідливостей.

Робота стоматолога може викликати професійну інвалідизацію. Вимушена поза стоматологів спричиняє захворювання та викривлення хребта. Тому люди цієї професії – часті пацієнти вертебрологів, невропатологів. Яскраве світло та постійні вібрації мають негативний вплив на зір та слух, а емоційне навантаження викликає психологічне вигорання.

Як бачимо, не так воно й легко стоматологам живеться, коли вони працюють на результат, а не як “екскаватори”.

Але попри все вони мають за що любити свою роботу.

Світлана та Анастасія навіть не уявляють, у якій сфері могли б себе реалізувати, якби не в стоматології. У їхньому тандемі все злагоджено та гармонійно, вони природно доповнюють одна одну.

Досвід мами та новий погляд доньки на професію – головний рецепт розвитку та процвітання клініки.

Однак досить часто їхні розмови вдома, на вихідних та під час відпусток переповнені професійними темами.

У кожній важкій ситуації чи неприємному моменті Світлана та Анастасія все одно бачать щось хороше.

Попри всі зворотні сторони професії, вони виокремили й позитивні моменти в роботі й поза нею, які дозволяють максимально відновитися:
– Друзі. Пацієнти дуже часто стають друзями.

Напевно ніщо так не надихає, як розуміння того, що кожен пацієнт – частинка твого життя. Тому максимально доброзичливе ставлення та рівні умови для всіх – одне із правил стоматології О.С.А.

Подорожі, які додають енергії і не допускають виникнення синдрому емоційного вигорання.

Найчастіше ця парочка обирає тихі та затишні місця для релаксу, оскільки постійні вібрація, шум та яскраве світло на роботі дуже виснажують організм. Також будь-який вікенд – це можливість відчути естетичне задоволення, одягаючи щось красиве – наприклад, плаття, (а не щоденну робочу форму).

– Цікаве хобі. Вкладати гроші в своє дозвілля – це те, що дозволяє відновлювати сили.
Тому в’язання для Світлани та випічка для Анастасії – ліки від всіх недуг.

Як тільки з’являється вільний час – відразу займаються улюбленою справою. Теплий светрик чи смачний торт, виконані з любов’ю – хіба не найкращі подарунки, якими можна потішити та здивувати близьких?!

– Рух вперед. Стоматологія – багатогранна галузь.
Вона є однією з найпрогресивніших медичних наук, яка щодня продукує нові знання, відкриття та можливості як для лікарів, так і пацієнтів. Тому без самовдосконалення тут ніяк не обійтись.

І на десерт! Чого ж таки бояться стоматологи?

Люди цієї професії, щодня працюючи з десятком пацієнтів, найбільше бояться завдати їм болю.

Відчуття того, що твої дії приводять до дискомфорту, дуже часто пригнічують стоматологів.

Тому вони намагаються зробити ваше перебування в кріслі максимально приємним та безболісним.

Любити те, що робиш – напевно, і є щастям.

Світлана Островська та Анастасія Воронова на роботі почувають себе максимально комфортно і вкладають усі свої сили в розвиток клініки.

А найкращою винагородою для них є задоволений пацієнт, очі якого сяють вдячністю та щирістю.